Takaisin muistoseinälle

Seppo Aarno Tapani Aho

06.03.1946 - 18.10.2022

Seppo sai tehdä elämässään sitä, mitä halusi. Hänelle työ oli tärkeä, mutta myös puuhailu saaressa. Seppo oli kaikessa, siis aivan kaikessa erityisen tarkka mies. En olisi voinut edes kuvitella, että Seppo pystyisi epärehellisyyteen. Mielipiteitäkin oli, ja niissä pysyttiin lujasti kiinni. Seppo oli etelä-pohjalainen, periksiantamaton ja jäärä, eikä muuksi muuttunut, vaikka Varsinais-Suomessa asuikin puolet elämästään, Raisiossa.
Sepolla on myös ollut ympärillään ihmisiä, jotka rakastavat häntä. Sepon elämänkumppani oli hänen vierellään viimeiseen hetkeen asti. Toivon, että se auttoi silloin, kun isäni, Seppo siirtyi täältä tuonpuoleiseen.

" Tuulien soitot ovat vaienneet.
Ympäri soi ikityynet veet. "

Muistot

Lisää muisto

The maximum upload file size: 16 Mt. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Täs on päivä puuhattu, sitten saunottu, saaressa, tottakai.

H.
11 kuukautta sitten

Veneellä saareen

H.
11 kuukautta sitten

Seppo oli eläinten ystävä.

H.
11 kuukautta sitten

Lepää rauhassa 🕯

eHautaus
11 kuukautta sitten